دانلود رایگان کتاب و منابع آموزش نامه نگاری و مکاتبات بازرگانی انگلیسی
دانلود رایگان کتاب و منابع آموزشی نامه نگاری انگلیسی و مکاتبات بازرگانی
2015-11-07
elevate app download review
معرفی اپلیکیشن Elevate: تقویت زبان و حافظه
2015-12-03

اهمیت یادگیری زبان فرانسه

اهمیت آموزش و یادگیری زبان فرانسه - چرا فرانسوی بیاموزیم - زبان فرانسه

چرا دانستن و یادگیری زبان فرانسه حائز اهمیت است؟

آموزش زبان فرانسه و یادگیری آن همانند زبان انگلیسی همواره از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است، و افراد مختلفی با دلایل و انگیز‌ه‌های مختلفی هچون ادامه تحصیل، مهاجرت، تجارت و کسب و کار، مسافرت تفریحی یا کاری، و دلایلی دیگر که شاید برخی از آنها در برهه‌ی خاصی یا بین افراد خاصی مورد توجه بیشتری قرار گرفته‌اندبه فراگیری این زبان روی آورده اند. در این مطلب قصد داریم به مواردی جامع که شاید اهمیت یادگیری زبان فرانسه یا در کل اهمیتاین زبان را نشان می‌دهد اشاره نماییم:

● در دنیای امروز دانستن تنها یک زبان خارجی کافی نیست. دانشجویی که قادر است به چندین زبان خارجی صحبت کند، مسلما موقعیت های کاری بیشتر و بهتری را در کشور خود و در سطح بین الملل خواهد داشت. کشور فرانسه بعنوان پنجمین قدرت اقتصادی جهان، دارای مراکز بزرگ و معتبر تجاری در سراسر جهان میباشد. در نتیجه، نیروهای متخصصی که به زبان فرانسه تسلط دارند، شانس بیشتری برای جذب شدن در شرکت های بزرگ فرانسوی را در سطح بین المللی خواهند داشت.

● در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیون نفر درسرتاسر جهان به زبان فرانسه صحبت می کنند و این زبان، زبان رسمی و اداری ۶۸ کشور می باشد. که از جمله آنها کشورهای فرانسه، بلژیک، سوییس، موناکو، کانادا، ماداگاسکار، رومانی، لوگزامبورگ، بلغارستان، لبنان، مراکش، کامبوجی، ویتنام، الجزایر، تونس و …. میباشتد.

● طبق توافق دولت کانادا و ایالت کبک، این استان به تنهایی می تواند مهاجران را گزینش و انتخاب کند و اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق کبک، بسیار آسان تر از اقدام به مهاجرت از طریق دولت فدرال است. دانستن زبان فرانسه یکی از الزامات برنامه ایالت کبک است و داوطلبین بایستی در جلسه مصاحبه، قادر به فهم و پاسخگویی به زبان فرانسه باشند.

● زبان فرانسه ، زبان بین المللی آشپزی، مد، تئاتر، هنرهای تصویری و معماری می باشد. زبان بزرگانی همچون ویکتور هوگو، مولییر، بالزاک، ادیت پیاف، ژان پل سارتر است. 

● کشور فرانسه، نخستین انتخاب و مقصد توریسها میباشد و سالانه بیش از ۷۰ میلیون توریست به فرانسه سفر میکنند. قطعا دانستن کمی فرانسه، لذت سفر به پاریس و مناطق دیگر فرانسه را دوچندان میکند.

● یادگیری زبان فرانسه ، به یادگیری دیگر زبان های لاتین مانند اسپانیایی، ایتالیایی و پرتغالی کمک به سزایی میکند.

● این عبارت معروف  ‘’Le français est la langue des Lumières’’ بدین معنا که ” زبان فرانسه، زبان روشنفکران است” ، به فلاسفه ای اشاره دارد که ایده و تفکر حقوق بشر را در جهان پایه ریزی کرده اند. هم چنین زبان صاحبان افکاری بزرگ چون دکارت، سارتر و دریدا و دانشمندان بنامی چون پییر و ماری کوری، لویی پاستور و بسیاری دیگر می‌باشد.

● برخلاف باور عمومی که زبان فرانسه بسیار سخت است، زبان هیجان انگیزی در طول دوره ی یادگیری میباشد. در حقیقت زبانی است که قواعد و اصول خاص و متفاوتی دارد اما غنای آن سبب راحتی و گستردگی کلام میشود و زبان آموز خیلی سریع بعد از چندین درس قادر به صحبت کردن و برقراری ارتباط به زبان فرانسه خواهد بود. این زبان به سبب شیوایی و ملودیک بودن نزد کودکان نیز بسیار محبوب است.

● دولت فرانسه با ارائه خدمات نوین آموزش و سرمایه گذاری مادی و فرهنگی در زمینه ترویج آموزش زبان فرانسه،سعی در تسهیل روند یادگیری این زبان برای زبان آموزان دارد و همچنین با ارائه دوره های تدریس زبان فرانسه، مدرسین زبان را در سرتاسر جهان با متودها و روش های نوین آموزش آشنا میکند.

– گروه آموزش زبان فرانسه آریاترجمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام برای دریافت ماهنامه آموزشی خبری آریاترجمان!
*ایمیل شما نزد آریاترجمان محفوظ خواهد بود.