ترجمه فارسی به انگلیسی

10 درصد تخفیف برای تمامی سفارشات دانشجویی یا انبوه!

سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی متن مقاله عمومی تخصصی

ترجمه فارسی به انگلیسی بدین دلیل که مستلزم تبحر و دانش کافی مترجم فارسی زبان در آشنایی با اصول نگارش زبان انگلیسی و انتخاب مناسب ترین لغات، اصطلاحات و معادل ها، ضمن توجه به رشته یا زمینه ی متن یا پروژه مربوطه در زبان انگلیسی است، از اهمیت، حساسیت و دشواری خاصی برخوردار است.

ترجمه فارسی به انگلیسی یکی از انواع خدمات ترجمه تیم تخصصی آریاترجمان است که بشکل تخصصی توسط کادر متبحر و مجربی از مترجمین انجام میپذیرد.

تیم تخصصی خدمات ترجمه آریاترجمان این امکان را برای فرهیختگان و مشتریان محترم خود میسر ساخته تا ضمن ارسال سفارشات و متون بمنظور برآورد هزینه یا قیمت گذاری ترجمه، اقدام به ثبت سفارش ترجمه آنلاین و در نهایت پرداخت آنلاین هزینه ها نمایند.

در این بخش شما عزیزان میتوانید پروژه های ترجمه فارسی به انگلیسی خود در رشته های مختلف ذیل الذکر را برای برآورد هزینه و ثبت سفارش ارسال نمایید:

برخی از رشته ها یا زمینه های تخصصی ترجمه فارسی به انگلیسی:

 • ترجمه فارسی به انگلیسی متون و مقالات رشته های مدیریت ، صنایع ، بازرگانی و بازاریابی

 • ترجمه فارسی به انگلیسی متون و مقالات رشته حسابداری

 • ترجمه فارسی به انگلیسی متون و مقالات رشته ادبیات و زبانشناسی

 • ترجمه فارسی به انگلیسی متون و مقالات رشته عمران

 • ترجمه فارسی به انگلیسی متون و مقالات رشته شیمی

 • ترجمه فارسی به انگلیسی متون و مقالات رشته کشاورزی و صنایع غذایی

 • ترجمه فارسی به انگلیسی متون و مقالات رشته روانشناسی

 • ترجمه فارسی به انگلیسی متون و مقالات رشته های علوم کامپیوتر و IT

 • ترجمه فارسی به انگلیسی متون و مقالات رشته معماری

 • و …

و سایر خدمات این مجموعه ویژه ترجمه زبان فارسی به انگلیسی عبارتند از:

 • ترجمه فارسی به انگلیسی کتاب، مقالات، مکاتبات و انواع متن، خبر، فیلم و صوت، عمومی و تخصصی

 • ترجمه همزمان بازرگانی فارسی به انگلیسی (اجلاس، وبینارها، سفرهای کاری، و …)

 • بازبینی و ویراستاری متون و مقالات ترجمه فارسی به انگلیسی

 • ترجمه وبسایتهای آماده از زبان فارسی به انگلیسی، ترجمه اخبار فارسی به زبان لاتین و تهیه و ارائه محتوای لاتین یا ترجمه شده برای وبسایت متناسب با کسب و کار و صنف تجاری شما

پیشاپیش از اعتماد و همکاری شما سپاسگزاریم.


فرم برآورد قیمت یا ثبت سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی :

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع سفارش - رشته و ...

ضمیمه کردن پرونده

اطلاعات تماس، توضیحات اضافه و دلخواه (کیفیت مطلوب: طلایی/نقره‌ای/برنزی، زمان مطلوب، ...)، و ...

لطفا این کد امنیتی را با دقت در کادر زیر تایپ کنید captcha

لازم به ذکر است قیمت یا هزینه برآوردی پروژه های سفارش ترجمه با توجه به ماهیت کار (متن، کتاب، مقاله، اخبار؛ فیلم یا ویدئو؛ صوت، و …) ، عمومی یا تخصصی بودن متون یا مقالات، رشته تخصصی، زمان مطلوب و یا فوریت دریافت ترجمه مقاله یا کتاب و غیره، و کیفیت ترجمه مطلوب مشتری متناسب با پروژه اعلام شده و برای دانشجویان محترم تخفیف ویژه ای نیز لحاظ میگردد.

مقایسه ترجمه فارسی به انگلیسی با
ترجمه انگلیسی به فارسی

در پروژه های مختلف ترجمه نظیر ترجمه انگلیسی به فارسی و همچنین ترجمه فارسی به انگلیسی، مترجم وظیفه دارد و تلاش می نماید تا بهترین و مناسب ترین معادل را برای کلمات، عبارات، و اصطلاحات زبان دوم (مثلاً انگلیسی در ترجمه فارسی به انگلیسی) بیابد که این امر هم از نظر امانت داری مترجم حائز اهمیت است و هم از نظر مطلوبیت ترجمه متن فارسی به انگلیسی برای مخاطب.

ترجمه فارسی به انگلیسی دشوارتر است یا بالعکس؟

یکی از تعاریف جالب در هنر ترجمه تشبیه آن به کدبرداری و کدگذاری است. بدین معنی که مترجم فارسی زبان چه در ترجمه فارسی به انگلیسی و چه در ترجمه انگلیسی به فارسی میبایست ضمن تسلط به هر دو زبان ابتدا الگوی زبان مبداء را بشکند و ضمن دریافت کامل پیام نویسنده (کدبرداری)، آن را با توجه به جوانب مختلف نظیر، سبک و موضوع و مخاطب آن، به زبان مقصد انتقال دهد (کدگذاری). لذا هر دو حالت دشواریهای خاص خود را دارد: در ترجمه فارسی به انگلیسی، مترجم میبایست ضمن شناخت و درک کافی از هر دو زبان و آشنایی با لغات و اصطلاحات مربوطه، در نگارش انگلیسی نیز از تبحر خاصی برخوردار باشد و سعی نماید تا نوشتار وی از منظر یک مخاطب انگلیسی زبان نیز زیبایی و فصاحت خود را داشته باشد و ترجمه وی به این دلیل که زبان مقصد زبان مادری وی نیست برای خواننده غیر طبیعی و بسان ترجمه جلوه ننماید! و در ترجمه انگلیسی به فارسی، مترجم میبایست ضمن شناخت کافی فوق الذکر، براحتی بتواند به کدبرداری و درک و برداشت منظور نویسنده ی انگلیسی زبان (زبان غیر مادری مترجم) بپردازد.

ما را در صفحات اینستاگرام آریاترجمان یا گوگل پلاس آریاترجمان دنبال نموده و از طریق فشردن +۱  نیز وبسایت ما را محبوب کنید:

[wdgpo_plusone appearance=”tall”]

ثبت نام برای دریافت ماهنامه آموزشی خبری آریاترجمان!
*ایمیل شما نزد آریاترجمان محفوظ خواهد بود.